fbpx

Warsztaty rozwoju zawodowego i warsztaty dla pracowników korporacji

Warsztaty "Planowanie kariery"
Lidia Sarna logo

Postaw na warsztat planowania kariery i zmień swoje życie na lepsze

Zmień pracę zanim… praca zmieni Ciebie! Niezależnie od tego, czy pracujesz dla korporacji, małego lub średniego biznesu, albo też prowadzisz własną firmę, w pracy spędzasz większość swojego dorosłego życia. Warto więc zadbać o to, aby zmieniając pracę nie trafiać w przypadkowe miejsca i aby umieć się potem znaleźć w sytuacjach tych bardziej i mniej komfortowych. Wiele osób żyje w ciągłym przemęczeniu, wszystkie chwile poświęca pracy, po której nie ma już chęci na inną aktywność. Taki tryb funkcjonowania jest przyczyną ogromnego stresu, wyniszczenia organizmu, ale też skutkuje zaniżoną wydajnością, a brak prywatnego życia często prowadzi do stanów depresyjnych. 

Czym są warsztaty planowania kariery?

Warsztaty planowania kariery to cykl zajęć, który pomoże Ci wydobyć Twoje prawdziwe preferencje, odkryć głęboką motywację i zaprojektować Ciebie w idealnym środowisku pracy. Robimy to w relaksującym otoczeniu, poprzez pracę nad poznaniem siebie, zdefiniowaniem zakresu wpływu na własne życie oraz zdobyciem cennych umiejętności rozdzielania obowiązków służbowych od spraw osobistych. Niebagatelną rolę odgrywa tu zmieniające się otoczenie biznesowe spowodowane pandemią i pracą zdalną. Otwiera to możliwości, których do tej pory nie było. 

Przez większość swojej kariery zawodowej pracowałam przy projektach na styku IT i biznesu, doskonale znam branżę finansową i obszar HR. Będę w stanie swobodnie czerpać ze swego doświadczenia w tym zakresie, co przyniesie oczywistą korzyść osobom pracującym czy rozważającym pracę w takich obszarach. Jednak moje metody działania są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się również w przypadku osób z innych branż. 

Warsztaty planowania kariery – doskonalenie na trzech płaszczyznach

Obowiązki zawodowe często łączą się ze stresem, który stopniowo odbiera radość życia. Żeby móc sobie z nim radzić, należy osiągnąć równowagę ciała, emocji i świadomości. Warsztaty planowania kariery, a właściwie sposobu podejścia do niej, doskonalą uczestnika na tych trzech poziomach.

Przebieg

Po pierwsze oderwiemy się od codziennej gonitwy. Może to być dla Ciebie pewnym dyskomfortem – jeśli jesteś przyzwyczajony do pośpiechu, to na początku będziesz prawdopodobnie mocno się niecierpliwić. Jednak już niebawem zauważysz, że szybciej nie znaczy lepiej. Jedną z korzyści, którą przynoszą warsztaty ze mną, jest zwolnienie tempa i relaks. Dopiero wówczas odzyskujemy kontakt ze sobą, z własnym ciałem, umysłem i emocjami. I taki właśnie stan umożliwi identyfikację prawdziwych potrzeb i motywacji, racjonalne planowanie oraz psychiczną oraz fizyczną regenerację.

Warsztaty odbywają się online (czasem jest to jedyna opcja) lub – chętniej –   na łonie natury, w spokojnej i cichej okolicy, w pobliżu pięknego oraz kojącego jeziora. Kontakt z przyrodą i rozłąka z wielkomiejskim czy korporacyjnym pędem pozwala skupić się na tym, co naprawdę ważne. Dbam o to, aby były to miejsca z duszą, oferujące coś więcej niż tylko nocleg i salę do pracy.

Medytacja, pranayama i joga

Nieodłączną częścią moich warsztatów wyjazdowych jest joga, medytacja oraz ćwiczenia technik oddechowych. Są to proste praktyki pomocne w celu rozluźnienia, dotlenienia organizmu, wzrostu odporności fizycznej i psychicznej. Może je wykonywać każdy, niezależnie od stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Medytacje są świeckie, opierają się na wejściu w stan relaksu i wzmacnianiu pozytywnych emocji.